pl | en

Szprosy

A) Szprosy wewnątrzszybowe

Mamy dla państwa bogatą  ofertę aluminiowych szprosów wewnątrzszybowych do okien [szerokości: 8, 18, 26, 45 mm] malowanych na kolor kryjący oraz w okleinie drewnopodobnej, zgodnie z wzornikiem. Na zamówienie szprosy mogą być malowane na dowolny kolor kryjący z palety RAL.

Zaletą szprosów wewnątrzszybowych jest to, że uzyskuje się pożądany efekt, którym jest podział powierzchni szyby na określoną ilość pól, przy jednoczesnym zachowaniu gładkiej powierzchni szyby. Zdecydowanie ułatwia to mycie w porównaniu z oknem ze szprosami konstrukcyjnymi czy naklejanymi. Ponadto szprosy wewnątrzszybowe nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych w związku z czym zawsze wyglądają czysto i estetycznie.

 

B) Szprosy wiedeńskie naklejane drewniane

Umieszczane są po zewnętrznych stronach zestawu szybowego, w środku natomiast znajduje się aluminiowy szpros wiedeński (przypominający ramkę dystansową).

Nie ma możliwości zamówienia szprosu o innej szerokości.

 

C) Szprosy konstrukcyjne drewniane

Klient, który kupuje okno wyposażone w szprosy konstrukcyjne powinien wiedzieć, że:

  • Szprosy konstrukcyjne są szerokie, więc powierzchnia szyby, jest mała w stosunku do powierzchni okna (zmniejszamy ilość światła dochodzącego do pomieszczenia),
  • Mycie okna wymaga większego nakładu pracy (więcej zakamarków do wyczyszczenia),
  • Podział okna szprosem konstrukcyjnym, np. na 4 pola oznacza, że są tam cztery oddzielne zestawy szybowe.

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...